Národní Park Dana

Cesta údolím Dana

Ráno jsme vstali brzy a na snídani byli první. Ale pak se to lehce zvrtlo, a tak vyrážíme asi v 9 hodin. Nejdřív do centra parku zaplatit vstup. Tam jsme potkali dva chlapíky, kteří se chystali na tsejný trek jako my, a tak jsme se domluvili, že budeme sdílet odvoz zpět. Odvoz stál nechutných 50JD, tak se to alespoň podělilo mezi víc lidí. Nakonec jsme šli s chlapíkama celý trek, je s nimi sranda. Wolfgang obrací každý šutr a hledá broučky, Kingsly filozofuje o různých věcech.

Faynar Eco Lodge

Cesta vede nejdřív serpentinami dolů a pak jednoduše po dně údolí. Potok je prakticky vyschlý, ale v jeho korytu je spousta kvetoucích oleandrů. Celá cesta nám trvá asi 6 hodin. Trochu zádrhel je jen v poslední štaci, když náš odvoz čeká na recepci Faynar Eco Lodge, která má být vzdálena od samotné lodge asi 3km. Avšak vzdálenost je odhadem tak 8km a my si museli stopnout auto, které nás popoveze. Mimochodem Faynar Eco Lodge je dost vtipná budova, z venku vypadá jak základna na měsíci, uvnitř je moc pěkná a moderní.

Petra

Cesta zpět do vesnice Dana trvá asi 2 hodiny, protože musíme obět celý horský masiv. Ve vesnici Dana ještě využíváme hotelovou sprchu a pak jedeme do Petry. Voláme beduínovi, se kterým máme přes couchsurfing.net domluvený nocleh, ale ten má prostě vypnutý telefon. Tak si nakonec musíme najít hotel. Což se nám podařilo překvapivě snadno. Bydlíme na okraji města za 20JD i se snídaní (snídani jsme dvakrát odvolali, tak nás stála noc jen 14JD).

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *