Pohoří

Afrika

Simien Mountains

Je to nejvyšší Etiopské pohoří. Nalézá se v něm nejvyšší hora Ras Dashen. Výchozím bodem do pohoří a národního parku je městečko Debark.

Vysoký Atlas

Vysoký Atlas je nejvyšší Marocké pohoří a zároveň se zde nalézá nejvyšší hora Maroka – Jbel Toubkal. Dostanete se sem z Marakéše a autobusem do vesnice Imlil.

Asie

Ala Daglar

Toto pohoří se nalézá ve střední Anatólii v Turecku. Dobrým výchozím bodem je vesnice Demirkazik, odkud je možné třídenním trekem vystoupat na stejnojmenný vrchol. Ve vesnici je hotel a za ním je možné spát ve stanu. Cestou na vrchol, kousek za vesnicí, je jeden kemp a jedno místo kde je voda. Jinak je s vodou problém.

Evropa

Dachstein

Tento masiv se nachází v Rakousku, v severní části Alp. Nejvyšší horou je Hoher Dachstein. Tato oblast nabízí mnoho různých aktivit jako VHT, ledovcové tůry, lezení nebo zajištěné cesty klettersteig.

Dolomity

Vápencové pohoří nacházející se v severní Itálii. Ideální místo pro turistiku nebo zajištěné cesty via ferrata.

Durmitor

Durmitor je nejznámější pohoří Černé Hory. Nalézá se zde i nejvyšší hora Bobotuv Kuk. Pohoří nabízí mnoho jedno i více denních tůr. Obvyklím výchozím bodem je městečko Žabljak. V pohoří je možné bez problémů spát ve stanu, naopak horské chaty příliš nečekejte. Voda je celkem dostupná v přîrodních pramenech vyznačených v mapě.

Ötztálské alpy

Toto pohoří se nalézá na hranicích Rakouska a Itálie. Nejvyšší vrchol je Wild Spitze. Dobrým přístupovým místem je vesnice Vent. Další vrcholy které stojí za pozornost jsou Similaun, ležící na samých rakousko-italských hranicích, a Fineil Spitze s památníkem Ötziho.

Prokletije

Toto méně známé černohorské pohoří leží svou větší částí v Albánii. Dobrým výchozím místem je městečko Plav nebo Gusinje. Spát je možné u chaty horolezckého oddílu (Planinarsky Dom) v dolině Grbaja.

Facebooktwitterreddit