Madaba

Madaba

Původně jsme to neplánovali, ale dnes zůstáváme v Madabě. Prohlížíme si slavnou mozaiku v kostele svatého Jiří. Původně asi 15×6 metrů velká mozaika, dodnes se zachovaly asi 8×3 metry. Mozaika pochází z šestého století a zobrazuje mapu svaté země. Zajímavé je, že i z hlediska dnešní kartografie je mapa poměrně přesná.

Pak si v Madabě procházíme obchůdky. Ale po návštěvě dvou už v žádném dalším nic nového nečeká. Zdenička si koupila kosmetiku z Mrtvého moře, jinak jsme nic zajímavého nenašli.

Dáváme si oběd v místní vyhlášené restauraci Haret Jdoudna. Konečně mají i něco jiného než grilované maso. Jako předkrm máme kozí sýr s tymiánem. Jako hlavní chod lilky v rajčatové omáčce s kousky opečeného chleba a s jogurtem. A jako druhé jídlo máme pečené kuře s brambory. Kuře je nuda, ale lilky jsou super. Navíc je v restauraci moc příjemno.

Hora Nebó

Odpoledne vyrážíme na blízkou horu Nebó, ze které údajně Mojžíš spatřil zemi zaslíbenou, když vedl svůj lid z Egypta. Židé do země zaslíbené nakonec došli, ale Mojžíš na hoře Nebó zemřel. Na jeho počest je tu vystavěn kostel, nad údajným Mojžíšovým hrobem (muslimové věří, že Mojžíšovi ostatky byly doneseny do Izraele). Toho času se vše na hoře Nebó rekonstruuje, takže jsme si toho zas tak moc neprohlédli.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *