Jerash a Mrtvé moře

Jerash

Vstáváme celkem brzo a jdeme na snídani, rychle nahážeme věci do auta a jedeme do Jerashe. Vstup na vykopávky je 8JD/osobu. Naleziště je celkem rozsáhlé a zachovalé. S konstatováním z průvodce, že se tady dá strávit celý den, se neztotožňuju, ale příjemné dopoledne jsme tu strávili. Po lehkém zklamání, které jsem zažil v tureckém Efesu, jsem byl mírně skeptický, ale byl jsem příjemně překvapen. Prošli jsme divadlo, náměstí obehnané sloupy a Artemidin chrám. Diův jsme drze vynechali.

Mrtvé moře

Po prohlídce jsme skočili do auta a za dvě a půl hodiny jsme byli u Mrtvého moře. Jsme zhýčkaní a zaplatili jsme si vstup na turistickou Amman Beach, i když mě naštvali a skoro ve tři odpoledne nám stále účtovali sazbu za celý den. Užíváme si koupání v Mrtvém moři. Je to sranda, když se potopíte, tak hned vyplavete na hladinu jak bojka. Blbneme a zkoušíme různé pozice, ve kterých se dá na hladině plovat. Zbytek odpoledne pak relaxujeme u bazénu.

Madaba

Večer jedeme přespat do Madaby. Má to být blízké město, kde nejsou tak drahé hotely jako u Mrtvého moře. Mimo to je tam několik jedinečných kulturních zajímavostí. Madaba je překvapivě daleko. Na začátku Madaby trochu bloudíme, pak jsme ještě narazili na 3 hotely v řadě, které byly plné. Ale nakonec jsme přeci jen našli hotel, dokonce jen za 25JD bez snídaně.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *