Bangkok a odlet

Královský palác versus Golden Mount

Ráno jsme vyrazili do města. Samozřejmě po důsledně pohodovém ránu a snídani. Zamířili jsme ke královskému paláci. Tam jsme narazili na hordy turistů a nehorázné vstupné. Nakonec jsme usoudili, že se nám tam zas tolik nechce a raději jsme se vydali ke komplexu Golden Mount. A musím říct, že to byla dobrá volba. Golden Mount je uměle navršený kopec na jehož vrcholu je postavena stůpa s mohutnými cihlovými základy a zdmi. Stůpa je přístupná a je z ní krásný rozhled na Bangkok. Pod kopcem se nachází chrám Wat Saket. Tento chrám je datován ještě do období Ayuthayské říše. Později byl používán ke kremacím, které nemohly být z důvodu moru prováděny uvnitř města. Zdi chrámu jsou pomalovány výjevy ze života budhy, z kterých pochází i tato fotka.

Od Golden Mount jsme se vydali zpět na Khao San a po celodenním brouzdání po městě jsme si dopřáli masáž nohou. Zbývalo už jen rozloučení s Bangkokem a cesta na letiště. Mě pak ještě polovina noci strávená na letišti.

Závěrem

Sečteno a podtrženo, Laos a Thajsko jsou nádherné asijské země a z mnoha objektivních i subjektivních důvodů to byla moje doteď nejkrásnější cesta. Obě země charakterizuje pestrost. Pestrá směsice klidu a vřavy. Pestrá směsice lidí, kultury a přírodních krás, takže je neustále co objevovat a nuda vás rozhodně nečeká. Cestování třikrát zdar!

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *