Sumatra – Pulau Weh – část 2

Pokud jste si ještě nepřečetli předchozí část povídání o Pulau Weh, tak to vřele doporučuji. Většinu času na Pulau Weh jsme strávili potápěním a získáváním licence PADI Open Water Diver. Dozvíte se, jak to celé probíhalo a jak se nám pak z ostrova nechtělo.

Potápění na Pulau Weh

Před prvním ponorem jsme se koukli na krátké instruktážní video a dostali doplňující informace od instruktora. To byl hubený indonésan, který kouřil jednu cigaretu za druhou. Ponor začal velmi zlehka, nejdřív jen na mělčině, kde jsme si vyzkoušeli základní dovednosti. Pár gest pro komunikaci pod vodou, jak si pod vodou sundat a nandat brýle a co dělat, když nám vypadne maska s přívodem vzduchu. A pak jsme pomalu klesali. V okolí jsme pozorovali krásné korálové útesy a barevné ryby. Náš instruktor zkušeně vyhledával i ryby zalezlé ve skalkách a pod kameny. Dostali jsme se do hloubky asi 12 metrů.

Po tomto úvodním ponoru nás čekala trocha studia. Dostali jsme tlustou knížku, kterou, jak jsme nakonec zjistili, jsme číst nemuseli a stačilo by další instruktážní video. Ale nevadí. I studium tady probíhalo v naprosté pohodě. Leželi jsme na pláži, kus od nás ležel v hammace instruktor a občas se zeptal, jestli něco nepotřebujeme.

Když jsme vše nastudovali, šli jsme na další ponory. Znovu jsme si zopakovali základní věci a přidali pár nových. Ale vždy bylo dost času na obdivování korálových útesů a mořského světa. Na poslední 2 ponory už jsme vyrazili malým člunem. Mimo jiného jsme cvičili i pomoc parťákovi, když mu dojde vzduch a nakonec vyplavání bez vzduchu – to probíhá tak, že nám na dně instruktor zavřel láhev se vzduchem a my za soustavného bublání vyplavali k hladině.

Odjezd z Pulau Weh

Poslední den před odjezdem z ostrova už jsme zanechali potápění a šli šnorchlovat. I to má v těchto krásných vodách své kouzlo a i blízko hladiny plavete v hejnech barevných ryb.

Strávili jsme tu nakonec týden, i když jsme to původně neměli v plánu. A ani po týdnu se nam odtud moc nechtělo.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *