Země světa

Afrika

Etiopie

Etiopie je jedna z nejchudších afrických zemi. Rozkládá se na území dřívější Habeše v takzvaném Africkém roku na východě kontinentu. Přes své problémy skrývá tato země mnoho pokladů. Hory v NP Simien Mountains nabízejí překrásné výhledy, stáda opic i rozeklané kaňony. Město Lalibela vám ukáže unikátní kostely vytesané do skály. Na jihu země můžete na jezeře Chamo a v blízkosti pozorovat krokodýly, hrochy nebo zebry.

Nejlepší doba pro návštěvu je v říjnu až prosinci, po období dešťů. Očekávejte suché a velmi teplé klima, ale v horách může přes noc i mrznout.

Asie

Laos

Laos je vnitrozemský stát v jihovýchodní Asii. Laos je etnicky rozmanitá země. Nejpočetnější je etnikum Lao, ale žijí zde například i kmeny Akha, jejichž vesnici jsme na severu Laosu navštívili. Mimo pestré směsice lidí a zvyků nabízí Laos i mnoho přírodních krás. V provincii Luang Namtha můžete navštívit původní prales, u města Vang Vieng zase krásné vápencové jeskyně. Město Luang Prabang vás okouzlí množstvím chrámů a trhem.

Thajsko

Thajsko je oblíbená plážová destinace mnoha turistů. Ale zkuste popojet dál od moře a zažijete zcela jiné Thajsko. Na západě země, u města Mae Sot či Um Phang, najdete nejvyšší vodopád Thajska Tee Lor Su. Nebo nedaleko Bangkoku, v národním parku Khao Yai, můžete procházet exotickým pralesem a pozorovat zvířata. Pokud hledáte starobylou kulturu, tak asi 1 hodinu cesty od Bangkoku, v městečku Ayuthaya, najdete chrámy z období Khmérské říše.

Turecko

Turecko je rozlehlá země na hranicích Evropy a Asie. Je toho mnoho co tato země nabízí. Ať už mešity nebo jiné památky v Istanbulu. Domy a celá města ve skalách v oblasti Kappadokie. Hora Demirkazil nebo na východě země pohoří Kačkar. Zářivě bílé skály u městečka Pamukale nebo bájný Efes.

Evropa

Černá Hora

V této balkánské zemi potkáte přátelské lidi i nádhernou přírodu. Na pobřeží můžete relaxovat u moře a poznávat jedinečné památky. Pro turisticky založené cestovatele doporučím návštěvu pohoří Durmitor, kde se nalézá nejvyšší hora Bobotův Kuk. Pro dobrodružnější povahy bude jistě zážitkem návštěva pohoří Prokletije na samých hranicích s Albánií.

Island

Island je nádherná země na severu, která vás uchvátí pustou, drsnou, ale fantastickou krajinou. Očekávat můžete ledovce a sníh, ale i horké prameny lákající ke koupání. Hory, vodopády i bizardní skalní útvary. Moře sice neláká ke koupání, ale je domovem velryb a pohled do hlubokých fjordů bere dech. Ze své cesty mohu vřele doporučit Gullfoss, Geysir, trek ze Skogaru, Jokullsarlon, sopku Askja, tůru kaňonem řeky Jokullsa a městečko Húsavík s pozorováním velryb.

Nejlepší doba pro návštěvu je červen až srpen. Počítejte s chladnějším, větrným a deštivým počasím.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.