Trek – Gosainkund

Annapurna (snad)

Vstávám chvíli po páté. Východ slunce se moc nekoná, ale obloha není tolik zamračená, tak jsou alespoň nějaké výhledy a fotky. Dokonce jsem v dálce viděl vysoký zasněžený štít na místě, kde by měla být Annapurna. A když ne Annapurna samotná, tak alespoň část hřebenu. Věřím tomu.

Poutníci

Taky bylo po ránu moc zajímavé pozorovat poutníky, kteří vyráželi asi v 6 ráno na další cestu. Já jsem byl zabalený ve 2 mikinách, ale někteří z poutníků vylezli ven v tričku, kraťasech a žabkách (a já kvůli tomuhle treku kupoval pohorky). Taky mě překvapilo, že si někteří z nich čistili zuby kusem nějakého klacku, který různě lámali. Jejich odchod se neobešel bez důkladného a hlasitého vyflusávání hlenů – dost nechutné, ale jiný kraj…

Když se v 7 ptám po objednané snídani, tak se začíná dělat, takže naše objednávka předem byla úplně zbytečná. Ovesná kaše, co jsem si dal, nebyla nic moc, a po tom, co jsem vypil velkou konev čaje s mlékem, tak jsem si připadal jak vemeno před dojením.

Gosainkund

Vyrážíme chvíli po osmé. Už je zase mlha, že by se dala krájet. Potkáváme nosiče a na mnoha místech se staví stany pro nadcházející nával poutníků. O úplňku bude velký svátek na uctění Šivy. Po chvíli cesty se otáčím a nevidím Rakušanky, tak chvíli čekám, že mě dojdou. Když už ale čekám docela dlouho, tak mi dochází, že se někde stala chyba. Vyrážím dál a doufám, že se když tak potkáme u jezera. Naštěstí se potkáváme za chvíli. Sedlo přecházíme v mlze, výjimečně vidíme tak 100 metrů, ale většinou je viditelnost tak 20 metrů. Najednou se před námi objevuje jezero a na kopci jsou vidět domy. Další jezero už je Gosainkund. Jsme ve výšce 4410 m.n.m.

Je asi poledne. Ubytováváme se v hostelu Namasté s výhledem na jezero. Chci si ještě alespoň obejít jezero, ale je to nanic, protože pořád prší, tak nemůžu ani nic vyfotit. Čtu si na pokoji a jak to tak se čtením v posteli bývá, tak usínám.

Západ slunce

Cpu do sebe Dal Bhat, když tu se venku vyjasní. Rychle dojím a běžím s foťákem ven. Je krásný západ slunce, až nevím, co fotit dřív. Ještě chvíli si čtu a pak jdu spát.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *