Matara

Dnes se podíváme, trochu nedobrovolně, do Matary. To se sešlo tak. Jdeme se projít po pláži a na takový poloostrůvek v moři. Tam je hezký útes a za ním vystřikují do vzduchu vlny. Hezký motiv na fotku. Chvíli to pozoruji, jestli je to bezpečné a neviděl jsem nic než pár kapek vody na zamýšleném kameni. Tak mi jde Zdenička dělat model. Dlouho čekáme, než přijde vlna, která bude na fotce alespoň vidět. Když je fotka hotova, vyrážím ke kamenu taky, abych se rozhlédl. V tom přišla vlna, která Zdeničku smetla z kamene dolu. Krom odřenin utržila Zdenička ještě jednu nepěkně vypadající a hlubokou ránu na prstu u nohy. A tak jsme po základním ošetření vyrazili pro jistotu do nemocnice do blízké Matary.

Nemocnice na Srí Lance

Nemocnice v Mataře (soukromá) nás velice příjemně překvapila. Vše bylo čisté, okamžitě se nám věnoval doktor a uměl výborně anglicky. Spíš na naši žádost udělali rentgen a pak ránu zašili. Doktor všechno perfektně vysvětlil, co s tím je, co a proč bude dělat a jak se o to potom máme starat my. A přitom rentgen stál asi 300R a chirurgický zákrok 1500R (tedy dohromady asi jako jedna noc v levnějším hostelu a pěkná večeře pro dva). Velkou aktuální nevýhodou tohohle incidentu byl konec koupání (rána musela zůstat v suchu) a konec nějakých velkých výšlapů.

Matara

Když už jsme byli v Mataře, tak jsme si to tu prohlédli. Chrám na ostrově s hezkými výhledy. Tady se ukázal druhý defekt způsobený zásahem vlny. Měl jsem v tu chvíli foťák mimo obal a objektiv teď odmítal ostřit (naštěstí se to po asi týdnu samo spravilo). Pak jsme si ještě zašli na nějaké dobrůtky a jeli zpět.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *