Luang Prabang

Lelkování po městě

Ráno jsme si donesli vyprat prádlo a vyrazili na snídani. Dal jsem si k bagetám sýr a nezeptal se, kolik stojí. No nebyl levný, ale nic hrozného. U snídaně jsme si povídali s Holanďanem, který projížděl Laosem na kole. Znělo to jako dost zajímavý nápad. Úplně nás naladil na to, něco podobného uspořádat.

Po pozdní snídani jsme obešli pár známých chrámů. Byly zavřené, takže jsme je obhlíželi jen zvenku. Bylo tu celkem dost turistů. Za chvíli už nás to nebavilo. Seděli jsme na břehu Mekongu a pozorovali ruch na řece a na ulici. Lidé se přepravovali z jednoho břehu na druhý, děti si hráli na břehu, rybáři na řece, prostě vše se soustředí okolo životadárné řeky. Po cestě zpět do hotelu jsme zabloudili do jednoho chrámu a ukecali mladého mnicha, že nás pustil dovnitř. Oproti ruchu ulice byl vevnitř nádherný klid.

Chvíli jsme si odpočinuli a zašli na výbornou grilovanou rybu. Jako držák při grilování tu používají rozštípnutý bambus. Perfektně to drží a vůbec to nepálí. K rybě jsme si ještě ve vegetariánském stánku nandali zeleninu a hodovali.

Plavba po Mekongu

V pozdním odpoledni jsme se vrátili k Mekongu a po chvíli dohadování si domluvili soukromou hodinovou projížďku po řece. Bylo to super. Pozorovali jsme život okolo řeky. Lodivod nám chtěl nabídnout, že když si připlatíme, tak počká na západ slunce. Hodina na loďce nám stačila, tak jsme odmítli, ale nakonec to na ten západ stejně vyšlo, a tak jsme si zaplnili karty foťáků krásnými kýčovitými fotkami.

Nákupy a jídlo

Večer byl znovu ve znamení nákupů a jídla. Místní párečky a bagetky výborně naladili můj žaludek, jen hořčici tu ještě neznají. Zdenička znovu prokázala své vyjednávací schopnosti, a tak jsme si odnesli pár hezkých dárečků pro naše blízké, i pár fotek nočního trhu. Byl to takový relaxační den, ale už jsme to potřebovali. Další den se vydáme znovu na cestu, otočíme se na jih a pomalu se budeme vracet směrem k Thajsku. Naší další zastávkou bude městečko Vang Vieng.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *