Kolombo

Cesta zpět

Čeká nás cesta domů, bohužel. Nejdřív do Galle, kde ještě nějakou chvíli zevlujeme po městě. Díky jednomu naháněči se jdeme podívat do továrny na šperky a batiky, která ale nemá moc hezké věci. Pak jdeme na džus a zmrzlinu. Do Colomba jedeme vlakem. Druhá třída je celkem prázdná, tak cesta ubíhá pohodlně.

Colombo

V Colombu vystupujeme o stanici dřív než je hlavní nádraží a jdeme do rybí restaurace, která je hned za nádražím. Ryby tu asi mají dobré, ale jsou smažené a hodně kořeněné, tak se to nedá tak úplně poznat. Potom jdeme pěšky na autobusové nádraží. Chvíli nám trvá, než najdeme místo odkud jezdí autobus na letiště a ještě déle, než se nám podaří nějaký chytit, ale nakonec je cesta na letiště v pohodě.

Poslední autobus jel z Colomba asi v 10 večer a naše letadlo letí někdy ve 4 ráno, takže trávíme několik hodin pospáváním na letišti. Cesta domů už byla v klidu, stejně jako pasová kontrola v Kataru. Tak to byla naše svatební cesta na Srí Lanku.

Sr Lanka

Srí Lanka mě nepřekvapila žádnými superlativy, i když pár jich tu asi je. Žádné vysokánské hory, největší nebo nejstarší chrámy. Tahle země je úžasná svou jemnou krásou. Kopce jen o málo vyšší než Sněžka, porostlé koberci svěže zelených a upravených čajových plantáží. Spousty exotického ovoce, které vidíte ve stánku, ale i na stromě za vaším hostelem. Exotická jídla a plody moře. Chrámy skryté v džungli, zastrčené, ale dýchající a živé. Pláže z nejromantičtějších snů. A lidé, které když míjíte na ulici, tak k vám zvednou oči a usmějí se na vás. Dnes, kdy je Srí Lanka naprosto bezpečná a alespoň částečně oživlá po ničivé tsunami, se tenhle ostrov znovu stává rájem na zemi.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *