Julské alpy – Bohinské jezero

První etapa našeho týdenního výletu se odehrávala v oblasti Julských alp. Nejdřív jsme byli u jezera Bohin a poté v Bovci na canyoningu.

Z Čech jsme vyjeli večer, a tak jsme k Bohinskému jezeru dorazili asi ve 3 ráno. Zajeli jsme k prvnímu kempu, co jsme potkali. Tam nás přivítal noční hlídač (nejspíš) a pustil nás dovnitř. Kemp byl dost plný. Jak jsme se později dozvěděli, byl ve skutečnosti úplně plný, ale nočnímu hlídači se nás asi ve 3 ráno zželelo. Po trošce spánku jsme začali řešit, co že tady budeme dělat. Plánování dopředu nám úplně moc nejde 🙂 Pořádně jsem se podíval do mapy a zjistil, že náš kemp (Danica) je asi 6km od jezera. To mi přišlo daleko, tak jsem přesvědčil Zdeňku, že stan zase hodíme do auta a popojedeme do kemu, který je hned na břehu jezera.

Bohin – Zlatorog

Když jsme ke kempu Zlatorog dojeli, řekli nám, že mají plno, že v kempu Danica, odkud jsme právě přijeli také mají plno, a že bychom neměli na nic čekat a shánět místo kde složíme hlavu. A přijet zítra ráno v 8, kdy otevírají a vystát si frontu na místo v kempu. Ptáme se, kdy mají check-out lidé co ten den odjíždějí a prý že v poledne, ale že už ráno pustili do kempu víc lidí než je kapacita, a tak je nepravděpodobné, že dost lidí odjede a znovu opakovali, že nemáme čekat a jít si hledat místo jinde. No abych celou anabázi zkrátil, jsme tvrdohlaví, čekali jsme a vyplatilo se. Nakonec jsme se v poledne dostali do kempu. Úplně jejich chování nechápu, protože podle papíru co v recepci měli, museli vědět minimálně v 11, že mít místo budou, ale nechali mě a několik ostatních stát frontu před recepcí. Ale nenecháme si přece zkazit dovolenou.

Našli jsme si krásné místo kousek od vody, kde jsme následující 2 dny relaxovali. Poté co jsme se první den pokusili objet jezero na koloběžkách a neukázalo se to jako úplně nejlepší nápad, protože jedna celá strana jezera je prakticky nesjízdná,tak jsme oba zbylé dny jeli v aktivně-relaxačním režimu. Přeplavali jsme jezero tam a zpět (tzn. 2x 800m plavání) a zbytek dne jsme dospávali předchozí společensky náročný týden a předchozí spánkově náročné téměř 4 roky. Báječně jsme si odpočinuli.

Pár paktických detailů ke kempu Zlatorog (Zlatý roh):

  • hodně plný, ale hezký kemp přímo na břehu jezera
  • v kempu je wifi, k našemu stanu nedosahovala, ale jinak se dá chytit na spoustě míst
  • byli jsme v zóně bez aut – nejen proto, že byla nejlevnější, ale byl tam i příjemný klid
  • vyšlo nás to 11,5 EUR na člověka a noc + 5 EUR za auto a noc
Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *