Egypt – Výlet po egyptsku

Luxusní vilka

V 6 ráno máme sraz s Ghedou a Mahmoudem. Jsme na domluveném místě, ale oni nikde. Po chvíli voláme a Ghedu zjevně budíme – nějak nezafungoval budík. Tak sraz odkládáme na 8 hodin. Pak nastává ještě drobný zmatek, než se najdeme, ale nakonec se podařilo a vyrážíme směr Rudé moře. Hodinu se vymotáváme z Káhiry a pak hodinu jedeme pouští po dálnici. Asi v 11 přijíždíme do Ain Sukhna. Je to uzavřený resort celkem luxusních baráčků. Máme dvoupatrový baráček s bazénem. Prostě luxus – výlet po egyptsku. Dárek udělal Egypťanům radost, hlavně Gheda úplně skákala radostí. Většinu dne trávíme u bazénu, hrajeme karty a Egypťané několikrát mizí do pokoje. K obědu máme grilovačku, což obnáší snad kilo masa na každého – kofty, steaky, kuřecí stehna či shishtavuk (kuřecí špíz).

Rudé moře

Odpoledne konečně vyrážíme k moři. Resort má nějaká zvláštní pravidla kdo smí k moři a my mezi vyvolenými nejsme, tak jsou naši Egypťané nějací vystrašení a je z toho tajná mise. Nakonec nás nikdo nezastavil a neptal se, jestli tam máme co dělat, tak jsme si v pozdním odpoledni alespoň pobrouzdali v krásně čistém a blankytně modrém Rudém moři.

Domů do zimy

Zpět do Káhiry přijíždíme asi v 11 večer. Jen tak tak to stíháme do úžasného pekařství a cukrárny Abd a jinak už skoro všechny krámy zavírají. Vyzvedáváme si batohy v hostelu, za 50 EL bereme taxi na letiště a letíme domů.

Závěrem

Takhle uprostřed zimy je moc prima si trochu odpočinout, načerpat sluníčko a při tom ještě okouknout zajímavosti, ochutnat nové jídlo a poznat jinou kulturu. A to všechno jsme za 4 dny v Káhiře stihli. Cestovatel se musí v Egyptě obrnit proti neustálím snahám Egypťanů oškubat ho, ale když se přes toto přenesete, tak si dovolenou v Egyptě užijete. A navíc tu najdete i normální a velice milé lidi, kteří vám rádi pomohou jen tak, protože zrovna mohou.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *