Egypt – Káhira

Přílet a ubytování

V půl třetí přilétáme na letiště v Káhiře. Platíme vstupné do země (říkají tomu víza) 15 USD. Vystojíme si frontu a jsme v Egyptě. Je příjemná jasná noc s teplotou asi 10 stupňů.

Po chvíli pobíhání si za 50EL bereme taxíka, který nás veze do zamluveného hotelu. Taxikář je takový mladík a než s ním nasadneme do taxíku, tak jeho šéf kontroluje, jestli nám dobře rozumněl a doveze nás opravdu tam, kam chceme. U hostelu se z nás snaží taxikář dostat o 20 EL víc, tak nás tím hned uvádí do egyptského života.

V hostelu je na recepci klučina, který budí staršího pána. Cena za pokoj se stihla za ty 2 dny od rezervace zvednout z 15.50 USD na skoro 20. Tvrdě trváme na původní dohodě, až pán cenu upravuje na 16 USD a pomalu nás sprdne, že se hádáme o 50 centů. Jdeme se na chvíli prospat.

Ráno se jdeme podívat po jiném hostelu. Z průvodce vybíráme Dahab hostel. Ve stejném baráku sídlí ještě Swiss hostel a Vienna hostel – každý v jiném patře. Procházíme všechny, ale nakonec zůstáváme v Dahab hostelu. Je tu velice příjemná a ochotná obsluha, hezký výhled ze střechy a cena je rozumná (75 EL čtyřlůžák a 45 EL dvoulůžák).

Brouzdání po městě

Po přestěhování batohu vyrážíme na obhlídku města. Jdeme pěšky na trhy do islámské čtvrti. Po cestě se zastavujeme v místní vývařovně. Dáváme si nějaké zelené jako-karbanátky, smažený lilek, bramborovou kaši s chilli a samozřejmě placky chleba (vše 5 EL dohromady pro 2 osoby).

Brouzdáme městem a jsme totálně ztraceni. Zastavujeme se v kavárničce na čaj a sahleb. Nakonec se doptáme i na spice bazaar. Už nevíme, jak jsme se dostali tam, kde jsme, a tak si bereme taxi zpět do hotelu.

Navečer si jdeme na chvíli odpočinout na pokoj a samozřejmě usínáme. Když se probudíme, už je venku tma a my máme hlad. Vyrážíme k restauraci doporučené v průvodci – rodinná restaurace nabízející koftu a kebab. Když ji ale najdeme, tak je to celkem luxusní restaurace, kde kebab stojí 40 EL. Složitě hledáme něco jiného, až nás odchytne naháněč na dýmku. Říkám mu, že dýmku nechceme, že chceme jíst. On že OK a za chvíli přináší menu. Ještě nezkušení, dáváme si koftu za 13 EL a 2 čaje. Ale když dojde na placení, chce číšník 55 EL, prý čaj stojí 10 EL. Zdá se to moc? Nevychází vám to? Nám taky. Po chvíli dohadování mu dáváme 17 EL a odcházíme.

Facebooktwitterreddit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *